Shot Crete

Günümüzde uygulama alanları gittikçe artmakta olan Püskürtme Beton (shotcrete); normal betona göre daha ince taneli ve daha yüksek çimento oranlı özel dizayn betonun, yüksek basınçlı pompa ile püskürtülmesiyle uygulanmaktadır.

Püskürtme Beton; yol veya otoban kenarlarındaki şevlere, temel kazısı sırasında kayma tehlikesi olan yan yüzeylere, tünel yada metro inşaatlarında tavan ve duvarlara, toprak kayması yada kaya, taş parçasının düşmesinin engellenmesinin istenildiği alanlarda, yapı güçlendirme projelerinde, bina duvar ve kolonlarına ayrıca dekoratif amaçlı olarak yapay kaya gibi alanlara yada izolasyon koruyucu katman olarak havuzlarda ve suyun aşındırıcı etkisindekorunmak amacıyla dere yataklarında kullanılabilmektedir.

Püskürtme Beton, muadili uygulamalara göre hem çok ucuz hem de çok hızlı ve pratik bir çözümdür. Bir çok alanda perde beton yerine çok daha çabuk ve ekonomik bir uygulama yapılabilir. Uygulamalarımız Hazır Beton tesisinde hazırlanmış yüksek mukavemetli beton dizaynlarıyla yaş olarak yapılmaktadır. Bu nedenle uygulama sırasında zaiyat kuru karışım uygulamalara göre çok daha az olup mukavemeti de çok daha yüksektir. Aynı zamanda şantiye sahasında kirlilik yaratmadan çok daha hızlı uygulanmaktadır.